TRT yarışmasında Üsküdar İletişim’den yedi finalist
09.08.2021 15:07

TRT yarışmasında Üsküdar İletişim’den yedi finalist


Haber Üsküdar

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ön değerlendirmeyi geçerek finale kalan eserler belli oldu. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri de yedi eserle adlarını finale yazdırmayı başardı.

2020-2021 eğitim öğretim yılında yaptıkları çalışmalar ile TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na katılan öğrenciler; ‘Radyo Yayıncılığı’, ‘Televizyon Yayıncılığı’, ‘Haber Yayıncılığı’, ‘Dijital Yayıncılık’ ve ‘Güzel Türkçe’ olmak üzere beş ana kategoride yarıştı. “Radyo Yayıncılığı” ana kategorisi altında ‘radyo programı’, ‘radyo drama’ ve ‘radyo belgesel’; “Televizyon Yayıncılığı” ana kategorisi altında ‘televizyon programı’, ‘belgesel film’ ve ‘kısa film’; “Haber Yayıncılığı” ana kategorisi altında ‘televizyon haberi’, ‘televizyon spor haberi’ ve ‘internet haberi’; “Dijital Yayıncılık” ana kategorisi altında ise ‘internet sitesi’, ‘sosyal medya yönetimi’, ‘dijital kampanya’, ‘podcast’ ve ‘dijital video içerik formatı’ olmak üzere toplamda 14 alt kategori yer aldı.

Üsküdar İletişim’den yedi proje finalde

İlan edilen ön değerlendirme sonuçlarına göre, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Betül Tilmaç, Bilal Sadi, Feyza Kübra Ağırtmış, Halide Nur Karadeniz, Merve Şişman, Ümmü Gülsüm Dural ve Zeynep Şahin tarafından yapılan projeler finale kaldı.

İnternet Haberi dalında üç proje finale kalmayı başardı

Haber Yayıncılığı Kategorisi İnternet Haberi dalında Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Betül Tilmaç, Prof. Dr. Süleyman İrvan danışmanlığında hazırladığı “Organik Tarımsal Üretimde On Sekizinci Sıradayız” isimli projesi ile; Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Ümmü Gülsüm Dural, Arş. Gör. Selin Maden danışmanlığında hazırladığı “Yörük Kızı Neslihanisimli projesi ile; Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Feyza Kübra Ağırtmış, Prof. Dr. Süleyman İrvan, Arş. Gör. Atila Erdemir ve Arş. Gör. Selin Maden danışmanlığında hazırladığı “Grafiklerle, Suriyeli Mültecilerin On Yıllık Umut Yolculuğu” isimli projesi ile finale kalmayı başardı. 

İnternet Sitesi Dalı’nda dört proje finalist oldu

Dijital Yayıncılık Kategorisi İnternet Sitesi Dalı’nda Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Bilal Sadi, Arş. Gör. Selin Maden danışmanlığında hazırladığı “Palto Kültür Sanatisimli projesi ile; Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Halide Nur Karadeniz, Dr. Öğr. Üyesi Yıldıray Kesgin danışmanlığında hazırladığı “Humanist Worldview isimli projesi ile; Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencisi Merve Şişman, Prof. Dr. Süleyman İrvan, Arş. Gör. Selin Maden ve Arş. Gör. Atila Erdemir danışmanlığında hazırladığı “Şiddetin Yüzü” isimli projesi ile; Halkla İlişkiler Bölümü öğrencisi Zeynep Şahin, Dr. Öğr. Üyesi Nihal Toros Ntapiapis danışmanlığında hazırladığı “Kadın Başına” isimli proje ile finalist oldu.

Seçici Kurul değerlendirmeleri devam ediyor

Ağustos ayında Seçici Kurul tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından ilk üçe kalan eserler belli olacak. Sonuçların ilanı ve ödül töreni ise ilerideki bir tarihte açıklanacak.